HaberVolkswagen

VW TIGUAN’IN FİYATLARI BELLİ OLDU

Geçtiğimiz yıl 911 bin üretim adediyle, dünya genelinde en başarılı Volkswagen modeli olan Tiguan, makyajlanarak yoluna devam ediyor. Makyajlı VW Tiguan’ın başlangıç fiyatı 435.000 TL olarak belirlenmiş.

Makyajlanan otomobilin yeni yüzü dikkat çekiyor. Daha güçlü görünen Tiguan, daha yüksek konumlandırılmış ve genişletilmiş ön radyatör ızgaraya sahip. Yenilenen far grubuyla entegre, krom çıtalarla zenginleştirilmiş ön radyatör ızgarası ve hemen altındaki krom çıtaya sahip tampon tasarımıyla daha şık görünüyor. 24 LED’den oluşan IQ. LIGHT – LED Matrix Farlar ile Tiguan’ın daha iyi bir aydınlatma sunduğu belirtiliyor.

Makyajlı VW Tiguan, 4509 mm uzunluğa, 1839 mm genişliğe ve 1665 mm (4MOTION: 1675 mm) yüksekliğe sahip.Otomobilin sportif detayları, 17-20 inç arası değişen boyutlara sahip alüminyum alaşım jantlarla da güçlendirilmiş. Bagaj kapağında merkeze konumlanmış yeni Volkswagen logosu ve Tiguan model yazısıyla odern bir etki oluşturulmuş. Arka tampondaki krom çıta ve trapez formundaki egzoz çıkışlarıyla da makyajın etkisi tamamlanıyor. Arkada daha dikkat çekici tasarıma ve yeni animasyona sahip stoplar ve LED sinyaller, artık hem daha modern hem de daha fonksiyonel.

Yenilenen Tiguan, Günbatımı Mavisi, Mercan Kırmızı, Yunus Grisi, Kızıl Kahve ve Aytaşı Gri olmak üzere 5’i yeni toplam 11 farklı renk seçeneği sunuyor.

VW Tiguan’ın 8 inçlik multimedya sisteminde harekete duyarlı “Gesture Control” ile kontrol edilebilme özelliği eklenriken, dokunmatik 3 bölgeli klima kontrol ünitesi “Climatronic” gibi özellikler bulunuyor. 9,2 inçlik dijital gösterge grubu da iç mekandaki modernliği tamamlıyor.

Motor seçenekleri arasındaki 1,5 litrelik TSI 150 HP 7 ileri DSG 435 bin TL’den satılıyor. Dizel motor olarak ise 2,0 lt 150 HP gücündeki TDI seçeneği 724.700 TL’den fiyat listesinde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir