AudiHaber

YENİ AUDI A3 SPORTBACK

Audi’nin Premium kompakt sınıftaki temsilcisi A3 yenilendi. 1996 yılından beri yollarda olan A3 artık dördüncü nesille, tamamen yeni şasi ile karşımıza çıktı.

Otomobilin tek parça tasarlanan gelenekselleşen ön panjur tasarımı artık en sportif formunda gibi görünüyor. Keskin köşeler ve geniş hava girişiyle tamponun büyük bir kısmını kaplıyor. Matrix LED farlar iyice köşelere taşınarak ince yapıda tasarlanmış. Tampon köşelerindeki hava girişi tasarımı da sportifliği destekliyor. Motor kaputu üstünde de Audi logosuna uzanan çizgiler görülüyor.

Otomobilin yanına bakıldığında hiç olmadığı kadar hareketli çizgiler kullanıldığını görüyoruz. Çamurlukların üstünde şişkin görünmesini için detaylar eklenmiş. Kapı üstlerinde de kat izleri kullanılarak hareket arttırılmış. Çift parçalı stoplarda da ince tasarım kullanılmış. LED aydınlatma ile de görsel olarak güçlendirilmiş.

Audi A3’ün içerisinde 10,1 inçlik dokunmatik multimedya ekranı standart olarak sunuluyor. Audi dijital kokpit kapsamında 12.3 inçlik dijital gösterge grubu da sunuluyor. S Line donanımında yeni ön koltuklar kullanıldığı görülüyor.

Motor seçenekleri olarak Avrupa pazarı için iki TFSI ve iki TD versiyon sunulması planlanmış. 1.5 TFSI 150 HP ile elektriklendirilen 48 voltluk Mild Hybrid seçeneğine de sahip. Dizel motor olarak 2.0 TDI 116 HP ve 150 HP seçenekleriyle geliyor. Önden çekişli olan otomobilde 6 ileri manuel veya 7 ileri S tronic şanzıman seçenekleri sunuluyor.

150 HP’lik motorlarında arka aks dört noktadan bağlantılı olarak geliyor. İsteğe bağlı olarak da adaptif süspansiyon sistemi de sunuluyor. Adaptif süspansiyon sistemi ile karoser 10 mm alçalmış olarak geliyor.

Mayıs’ta yollara çıkacak olan  A3 Sportback 26,800 Euro’dan başlayan fiyatlara sahip.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir