HaberHyundai

GENESIS’IN YENI SUV’U GV70

Hyundai’ın premium markası olarak yoluna devam eden Genesis isminde beklenen SUV atağı yapıldı. Şık ve güçlü görünen GV70 tasarımıyla da rakiplerinden ayrılacak özgünlüğe sahip. GV70’in yüzü oldukça farklı görünüyor. Bunda ikonik Crest Grille ismi verilen, biçimini Genesis logosundan alan ön ızgaranın, SUV’un atletik yapısını yansıtan alçağa konumlandırılan Quad farlar ve tamponların altına yerleştirilen koruma plakaları ile SUV’nin güçlü imajı vurgulanmış.

Genesis GV70’in stoplarında ultra ince iki çizgili, dörtlü stop lambaları bulunurken tüm işlevsel öğeler tamponda yer alıyor. Genel olarak sade bir tasarım elde edilmek istenildiği belirtiliyor. Arka kısımda ayrıca G-Matrix desenli tampon, dikey konumlandırılmış son susturucu egzoz tasarımı ve gövde renginde difüzör gibi GV70’in dinamik görünümünü vurgulayan tasarım detayları kullanılmış.

Genesis GV70’in iç mekanı, yolcuların konforunu ve rahatlığını en üst düzeye çıkarmaya dayalı bir tasarım dili olan zarif Güney Kore mimari felsefesinin, “beyaz alanın güzelliği” özelliklerini öne çıkartıyor. İç mekanın sürücü merkezli düzeni, uçak kanatlarının aerodinamik bölümlerinden ilham alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir