HaberJeep

HİBRİT JEEP COMPASS YOLLARDA

Jeep markası için bir ilk olan Plug-in hybrid modeller 2020 yılı başında görücüye çıkmıştı. Türkiye’ye ilk gelen ise Jeep Compass 4xe oldu. Plug-in Hybrid yani harici kaynaktan şar edilebilir hibrit olan Jeep Compass 4xe, Türkiye’de 724.950 TL’den başlayan fiyatla satışa sunuluyor.

Jeep Compass’ın önde, motor kaputu altındaki 1.3 litrelik içten yanmalı, turbo benzinli motoru 180 HP güç ve 270 Nm’lik maksimum tork üretiyor. İçten yanmalı motor ön tekerleklere güç aktarıyor. Arka aksa güç aktarma görevi ise 60 HP’lik elektrikli motorun. Dört tekerlekten çekiş, sürüş modları ve altı ileri otomatik şanzımanlı Compass 4xe’de toplam 240 HP’lik sistem gücü sunuluyor. Hibrit sistemin ortalama yakıt tüketimi ise 2,0 lt/100 km olarak belirtiliyor. 0-100 km/s hızlanması da 7,3 saniye olarak açıklanıyor.

Compass 4xe; ‘S’ ve ‘Trailhawk’ olmak üzere iki donanım seviyesi, zengin teknolojik ve güvenlik donanımları, e-save modu, e-costing sürüş fonksiyonu ve easyWallbox gibi 100 dakikada şarj çözümleri ile kullanıcılarına “hibrit SUV” deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Bataryalar doluyken elektrikli sürüş menzili ise 50 km olarak belirtiliyor.

Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü, 2020 yılının zor şartlarında ilk 9 ayda  yüzde 164 büyümeyle 3 bin 102 adet satış gerçekleştirdiklerinin altını çizerken “Başarımızın ardında, Jeep markasının güçlü imajının yanı sıra, ürünlerimizin başarısıyla satış ve servis ağımızın yüksek hizmet kalitesi etkili oldu. Yıl başında 4 bin  adet olarak belirlediğimiz satış hedefimizi 6 bin adede çıkarttık. Yılın son çeyreğindeki en önemli oyuncumuz Compass’ın da etkisiyle, Jeep markası olarak Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz en iyi satış adedine imza atarak, kendi rekorumuzu kırmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir